خانه / فستیوال پرشیانا

فستیوال پرشیانا

246,123 total views

انجمن فرهنگی هنری پرشیانا که به تازگی در پاریس فعالیت های مستمر و گسترده ای را در جهت اعتلای فرهنگ چند هزار ساله ی پارسی آغاز نموده قصد دارد در ماه ژانویه ی سال ۲۰۱۸ میلادی بر گزار کننده ی اولین جشنواره ی هنری پارسی زبانان اروپا باشد.

این انجمن در تمامی سیاست های خود بر آن بوده است تا بتواند پلی میان این دو مرز باشد تا هم بتواند حامل تجربیات هردو مرز باشد و هم بتواند از محدودیت های موجود را کاسته تا شاید بتوان با گسترش همه جانبه ان از طریق تمامی هنرمندان و هنر دوستان دروازه جدیدی فی مابین این دومرز ایجاد کند.
جشنواره پرشیانا – اولین جشنواره هنر فارسی زبانان اروپا بر آن است که بتواند با برگزاری بخش های مختلف خود تحت عنوان بخش اصلی جشنواره ابتدا به استعداد یابی و سپس به اموزش هنردوستان و هنرمندان از طریق اساتید برجسته همان رشته بپردازد به امید آنکه این قدم اول بتواند همه هنرمندان و هنردوستان را بر آن دارد که بوجود آمدن صحیح و منطقی این پل لازم و ضروری است.

فرهنگ غنی فارسی زبان فرهنگی است که اگر که صرفا به ابعاد فرهنگی و خدمات فرهنگی ان نگاه اجمالی بپردازیم قابلیت گسترش و شناساندن به سایر ملت ها را بطور کاملا درست و واقعی دارد.
اولین جشنواره هنر فارسی زبانان اروپا در بخش های مسابقه صدا ، دوبله ، استند آپ کمدی و هنر های تجسمی و عکس پاریس در بخش اصلی فعالیت خود را با داوری و آموزش اساتید صاحب نام هنر فعالیت خود را اغاز می کند.

در بخش های جنبی جشنواره تلاش شده نمایشگاه ها ، کنسرت های موسیقی در مدت هفت روزه فعالیت جشنواره فعال باشد تا فضای حاکم بر جشنواره به جز آموزش و مسابقه به فضایی جهت گسترش این فرهنگ نیز بدل آید.
به امید روزی که فرهنگ فارسی به دور از هرگونه اسارت سیاسی یا کج فهمی بتواند نوازشگر روح و روان همه ملت ها باشد. همزمان با برگزاری این جشنواره گروه رسانه های پرشیانا ، بخش تلویزیونی خود که در حال حاضر روی اینترنت قابل تماشا می باشد را از طریق ماهواره های یوتلست افتتاح خواهد کرد . اخبار بعدی متعاقبا از طریق همین درگاه اطلاع رسانی خواهد شد