خانه / اخبار / زمان بندی جشنواره هنری پارسی زبانان اروپا اعلام شد

زمان بندی جشنواره هنری پارسی زبانان اروپا اعلام شد

165,566 total views

زمان بندی بخش های نمایشگاهی، مسابقه و موسیقی نخستین جشنواره هنری پارسی زبانان اروپا که ژانویه 2018 برگزار می شود، اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره هنری پارسی زبانان اروپا، جشنواره هنری پارسی زبانان اروپا سیزدهم ژانویه و همزمان با اجرای دو روزه گروه سیمرغ افتتاح می شود؛ این در حالی است که بخش تجسمی کار خود را از هشتم آغاز می کند. بر این اساس بخش نمایشگاهی عکس و کاریکاتور از هشتم تا پانزدهم ژانویه در معرض تماشای عموم قرار می گیرد. در این بخش با آثار هنری هنرمندان برجسته کاریکاتوریست و عکاس کشورهای ایران، تاجیکستان و افغانستان آشنا می شوید. نمایشگاه صد اثر برتر عکس و کاریکاتور نیز یکی دیگر از نمایشگاه هایی است که در همین مدت به روی دیوار می رود. همچنین در این حوزه کارگاه عکس و کاریکاتور هم با حضور هنرمندان برجسته این رشته های تجسمی برگزار خواهد شد. علاقه مندان برای حضور در این کارگاه می توانند با مراجعه به سایت این جشنواره، در این کارگاه که نهم و دهم ژانویه برگزار خواهد شد، شرکت کنند.

مسابقه موضوعی عکس پاریس یکی دیگر از بخش های پرطرفدار این جشنواره است. علاقه مندان از نهم تا دوازدهم ژانویه فرصت دارند با عکاسی از شهر پاریس و ارسال آثارشان به جشنواره در این مسابقه شرکت کنند.

اما نمایشگاه مینیاتور یکی دیگر از نمایشگاه های برجسته این جشنواره است که بنا بر اعلام انجمن هنری پرشیانا بخشی از درآمد حاصل از فروش این آثار هنری به پناهندگان اروپا و زلزله زدگان کرمانشاه اختصاص می یابد.

فارسی زبانان تاجیکستان که در این جشنواره حضور پررنگی دارند، پانزدهم ژانویه هم شاهد کنسرت “دولتمند  خالف” هنرمند برجسته تاجيكستان خواهند بود. علاقه مندان به موسیقی این کشور هم می توانند با حضور در این کنسرت از موسیقی سنتی تاجیکستان لذت ببرند.

اين جشنواره که براي نخستين بار با هدف ايجاد همبستگي، صلح، برابري و اتحاد ميان فارسي زبانان، فرصتي مهيا كرده تا هنرمندان فارسي زبان ايراني، افغانستاني و تاجيك در كنار هم حضور يابند.

نخستين جشنواره هنري پارسي زبانان اروپا ژانويه ٢٠١٨ در دو بخش هنرهای تجسمی و موسیقی از سیزدهم تا بیستم ژانویه در پاريس برگزار مي شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *