خانه / اخبار / داوران بخش هنرهای تجسمی جشنواره هنری پارسی زبانان اروپا انتخاب شدند

داوران بخش هنرهای تجسمی جشنواره هنری پارسی زبانان اروپا انتخاب شدند

76,124 total views

داوران بخش هنرهاي تجسمي جشنواره هنري پارسي زبانان اروپا انتخاب شدند
پانته آ واعظ نيا دبير بخش تجسمي جشنواره هنري پارسي زبانان اروپا از انتخاب داوران بخش هنرهاي تجسمي در دو بخش عكس و كاريكاتور خبر داد.
وي با اشاره به بخش عكس گفت: كيارنگ علايي، امير عابدي و دكتر مريم محمدي به عنوان داوران بخش عكس موضوعي پاريس انتخاب شدند.
واعظ نيا درباره بخش عكس موضوعي اظهار داشت: در حوزه عكس هنرمندان شركت كننده در دو بخش آزاد و موضوعي مناظر شهري، فرهنگ شهروندي، مهاجرت، مي پردازند. هنرمندان در بخش موضوعي به صورت حضوري در شهر پاريس به عكاسي مي پردازند.
به گفته دبير بخش تجسمي، مجموع آثار دريافت شده در قالب بخش نمايشگاهي و انتشار كتابي با عنوان “پاريس ٢٠١٨” در معرض تماشاي عموم قرار خواهد گرفت.
واعظ نيا همچنين با اشاره به انتخاب داوران بخش كاريكاتور نيز اظهار داشت: در بخش كاريكاتور نيز بزرگمهر حسين پور، احمد عرباني و بنده به داوري آثار دريافت شده در اين بخش مي پردازيم.
اين هنرمند يادآور شد:هنرمندان در بخش كاريكاتور نيز در دو بخش آزاد و موضوعي با عنوان زبان و فرهنگ فارسي مي توانند حضور يابند.
وي تاكيد كرد: داوران اين بخش با در نظرگرفتن معيارهاي زيبايي شناسانه و فني عكس و شروطي كه در فراخوان به آن اشاره شده به بررسي آثار دريافت شده مي پردازند و در نهايت نفرات برتر اعلام خواهند شد.
گفتني است؛ علاقه مندان پارسي زبان ايران، افغانستان و تاجيكستان مي توانند با ثبت نام در فراخواني كه ١٤ مهرماه منتشر خواهد شد در اين رقابت حضور يابند.
نخستين جشنواره هنري پارسي زبانان اروپا ژانويه ٢٠١٨ در پاريس برگزار مي شود.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *